Logo

ACI TECRÜBE TEKRAR KAPIDA

  • 10 Şubat 2016
  • 695 kez görüntülendi.
ACI TECRÜBE TEKRAR KAPIDA

Bafra Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal Doğan yaptığı basın açıklamasıyla et üreticilerini uyardı.

Yaptığı basın açıklamasıyla kırmızı et  üreticilerini uyaran   Bafra Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal Doğan , “2010 yılında yaşadığımız acı tecrübe tekrar kapıda”  dedi

Et fiyatlarının artması söz konusu olursa İthalat  yapılacağını belirten Doğan’ın açıklaması şöyle;

Geçen Cuma günü üst düzey bir toplantı düzenlendi. Ülkenin bütün üreticilerini, üretici birliklerini çağırdılar ve konunun önemi anlatıldı. 2010 yılında yaşadığımız acı tecrübe tekrar kapıda, her an için aynı sıkıntı yaşanabilir. Gıda ve Tarım Hayvancılık Müsteşarı, şuan ki fiyatların bıçak sırtında olduğunu söyledi ve Bakanlığımız bu konuda çok hassas.

450 Bin üreticinin, 77 Milyon insana pahalı et yedirmemesi için uyarıldık. Fiyatlar ile biraz daha oynanır ve fiyatlar yükselir ise ithalat kaçınılmaz olacak. Kesin bir dil ile uyarıldık, ”Ëœ` gidin bölgenizde üreticileri uyarın ve halka bunları duyurun“ dendi. Ramazan Ayı dolayısıyla et fiyatlarında ciddi bir hareketliliğin başlaması bakanlığı tedirgin etti. Eğer biz fiyatlar ile biraz daha oynayıp hırs yaparsak kesinlikle ithalat yapılacak.

Şuan Türkiye`de et fiyatları 18 lira İle 19 Lira arasında. Fiyatlar 20, 21 liraya kadar artacak şeklinde duyumlar alıyoruz eğer bu şekilde artış gösterirse kesinlikle ithalat yapacağız.

3 aydır bütün üreticilere biz bunu söylüyoruz, ”Ëœ` Fiyatlar çok yükselişte ve bunun bizlere sıkıntı olacağını“ dile getirdik. 2010 Yılında yaşadığımız acı tecrübeyi yaşamak durumunda kalacağımızı söylediğimiz halde insanlarımız bunu görmemezlikten gelip biraz daha, biraz daha deyip fiyatları ciddi şekilde arttırıyor.

Çok kazanma hırsı, bizleri çok kaybetmeye itiyor. Biz üreticilerimize gerekli uyarıları yapmıştık, hala da yapıyoruz ve şuanda geç kalınmış değil.

ACI TECRÜBE TEKRAR KAPIDA Sayfasını Sosyal Medyada Paylaş

ACI TECRÜBE TEKRAR KAPIDA Etiketleri